Stand tasarımı nasıl yapılır ?

Stand tasarımı nasıl yapılır

Ürün ve proje bazlı tanıtımların vazgeçilmezi olan standların tasarımı oldukça emek ve vizyon isteyen bir iştir. Stand tasarımı nasıl yapılır, hangi modellerde tasarım yapılmaktadır ve hedefe giderken hangi yardımcı araçlardan faydalanır hepsini sizlerle paylaşacağız. Öncelikle tasarım geliştirilirken daima önelik sergilenmesi, sunulması düşünülen ürün ve standın kullanım amacı göze alınmalıdır. Her model stadın tasarımında görselik ön planda olacağı gibi kullanımının ürün veya proje ile birebir örtüşmesi gerekmektedir. Envoy Stands olarak Stand Tasarımları için kendi bünyemizde bulunan yaratıcı ekiplerimizle tüm ülke genelinde hizmet vermekteyiz.

Stand Tasarımı için nelerden faydalanılmaktadır?

Yardımcı ekipmanlar ve tasarıma destek verebilecek bir çok malzeme ürün bulunmaktadır. Bir çok tasarım uygulamasında olduğu gibi AutoCAD ve diğer mimari programlar ile 3 boyutlu çalışmalar ortaya çıkarılabilmektedir. Protatip çalışması da tasarımın ortaya çıkması ve birebir görünümü için oldukça önemli bir adımdır. Çizimi yapılan ve istenilen modele yaklaşılması halinde demo uygulama üretilmelidir. Tasarımlarda üretim için kullanılacak malzemeler de önemlidir. Standın Ahşap Stand, Metal Stand, Pleksi Stand mı olacağına mutlaka projeye başlamadan karar verilmeli ve ona göre bir ilerleme sağlanmaklıdır. Model ortaya çıkarmak kesinlikle yetenek, tecrübe ve deneyim istemektedir. Bir çok bu alanda çalışan tecrübesiz kişiler hazır diğer modeller üzerinden çözüm üretmek isteselerde bu çok da sağlıklı bir çözüm değildir. Hem tasarımcının kendine özgün hemde hizmet verilen markaya özgün bir model çıkması için mutlaka benzersiz çalışmalar üzerinden gitmek yaratıcı gücünüzün ortaya çıkarılması gerekmektedir.

Stand tasarımı ve diğer teknikler

Stand tasarımı nasıl yapılır ? basit bir şekilde sizler için cevaplamaya çalıştık. İşlemler sırasında bir çok teknik detay bulunmaktadır. Stand için olmazsa olmaz dekoratif bir görünüm, kullanım rahatlığı, stabil ve portatif özellikleri, dış alanlarında reklam kullanımına uygun zeminlerin bırakılması, projede amaca uygun dayanıklı gücü gibi bir çok ayrıntı değerlendirilmelidir. Stand tasarımı nasıl yapılır ? hakkında soru ve görüşleriniz olursa sayfa alt kısımında yorum bölümüne görüşlerinizi yazabilirsiniz.

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir